Žijeme v době nekonečných možností. Na cestě seberozvoje hledáme své místo ve vesmíru. Měníme bydliště, práci, partnery, občanství, vyznání, orientaci i pohlaví. Někdy se v labyrintu nekonečných možností seberozvoje ztratíme, a tak hledáme pomoc koučů a motivačních řečníků. Když však padneme do nesprávných rukou, cyklíme se v bludném kruhu ještě víc a marně hledáme lepší verzi sebe sama.

Kde identita tvá? sleduje příběhy lidí, kteří pod vedením svérázného kouče pracují na svých nových identitách. Herec Franz se snaží vymanit ze škatulky toho, co hraje role nacistů, éterická Věra zkoumá ve své vaně možnosti života mořské panny a Venezuelanka Jana je odhodlaná překonat všechny kulturní šoky a co nejlépe zapadnout v Česku. Cesta seberozvoje je však trnitá a nevyzpytatelná.

Ve své druhé autorské inscenaci Zlatko Teskere zkoumá téma identity v kontextu seberozvoje. Na jevišti je sice i tentokrát fyzicky sám, ale z videí Barbory Johansson promluví k divákům i další protagonisté formou online konzultací s identity koučem Zlatanem.

Scénář: Zlatko Teskere

Režie / Video: Barbora Johansson

Hrají: Zlatko Teskere, Veronika Bellová, Jade Coromoto Alvarez Amaya, Daniel-František Kamen

Produkce: Klub Letka

Premiéra: 23.11.23 – Klub Letka, Letohradská 44, Praha 7

PLÁNOVANÁ PŘEDSTAVENÍ:

5.6.2024 – 20h – KLUB LETKA, PRAHA
26.9.2024 – 20h – KLUB LETKA, PRAHA
17.10.2024 – 20h – KLUB LETKA, PRAHA

UPLYNULÁ PŘEDSTAVENÍ

18.4.2024 – KLUB LETKA, PRAHA
29.2.2024 – KLUB LETKA, PRAHA
23.11.2023 – KLUB LETKA, PRAHA

Fotografie: Sandra Sedlecká

Zlatko Teskere

Zlatko je herec balkánského původu žijící v Praze, kam se s rodinou přestěhoval během občanské války v Jugoslávii a kde také poprvé vstoupil na divadelní prkna i před kameru. Nejdříve studoval pod vedením režiséra Miroslava Pokorného, filmové herectví pak na německé FABW pod vedením americké herečky Cathy Haase z Actor’s Studio New York. Dále absolvoval několik workshopů a stáží v Praze a Londýně. Hraje v českých i mezinárodních filmových a televizních produkcích, nejnověji je k vidění v českém filmu Bratři či německém seriálu Das Boot. V roce 2018 reprezentoval Bosnu a Herecegovinu v programu Talents Sarajevo, který funguje pod záštitou Berlinale Talents. Ve vlastní tvorbě čerpá ze svého multikulturního původu a zabývá se tématem identity. Věnuje se také moderování a svou znalost balkánských jazyků využívá také pro překladání scénářů a filmových titulků, např. pro KVIFF.

www.zlatkoteskere.com

Barbora Johansson

Multimediální umělkyně se zaměřením na film a video. Vedle tvorby dokumentárních filmů se zaměřuje na tvorbu videa s přesahem do videoinstalací a spolupracuje převážně s performery a prostředím současného divadla. Absolvovala pražskou UMPRUM v ateliéru Intermédií Jiřího Davida. Studovala fotografii a video na École Nationale des Arts Décoratifs v Paříži a Yeditepe University v Istanbulu. Pracovala v Serpentine Gallery v Londýně, kreativních agenturách v Praze a Bruselu. Založila filmově-diskusní platformu KINOLAB a umělecko-vzdělávací spolek Artedu, v jehož rámci vydala publikaci Umělec, vila a bazén.

www.barborajohansson.com

Zakoupením vstupenky kupující souhlasí s obchodními podmínkami.

Zakoupením vstupenky je kupující oprávněn ke vstupu do sálu a stává se divákem.

Pokud si divák vstupenku koupí, ale nedorazí, je to pouze jeho problém.

Pokud divák nerozumí nějakému z jazyků použitých v představení,
je to také jeho problém.

Během představení je dovoleno se smát, potichu i nahlas. I uvnitř sebe.

Během představení je dovoleno upustit slzu, ale nikoli hystericky plakat.

Během představení není povoleno kašlat, smrkat či jinak narušovat jeho průběh.

Pokud se divák během představení cítí zmaten, dá si jeden dlouhý nádech a výdech.

Pokud se divák cítí zmaten i po představení, je to opět pouze jeho problém.

Zakoupením vstupenky nevzniká nárok na osobní koučování.

Zakoupením vstupenky nevzniká nárok na jakýkoli druh terapie.

Zakoupenou vstupenku není možné vrátit ani vyměnit.